Saturday, March 31, 2012

PHOTO WINNERS: NATIONAL AGE-GROUP 2012


Champion NAG with VIP's
Back Row: Najib Wahab (Chief Arbiter), Nur Najiha (G14), Sarika Subramaniam (G18), William Lee Kah Howe (B14), Roshan Singh (B16), Wong Jianwen (B18)
Sitting: Haslindah Ruslan (VP MCF), Lee Ewe Ghee VP MCF), Tan Sri Ramli Ngah Talib (President MCF), Ibrahim Bakar
Front: Wong Yinn Loong (B10), Lye Lik Zang (B08), Nithyalakshmi (G12), Chua Jia-Tien (G10), Goh Jie Yi (g08), Tan Yong Zhao (B12)


Top-5:  U8 GIRLS
U8 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Goh Jie Yi 
PNG
2nd:
Zainoor Ikmal Munirah Mohd Noor
SEL
3rd:  
Nur Faiqah Aminuddin
SEL
4th:  
Mira Kaur
SEL

Top-10: U8 BOYS
U8 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Lye Lik Zang           
KL
2nd: 
Ng Shi Yang                           
PNG
3rd
Timothy Chin Guan You          
KL
4th: 
Muhd Haziman Aiman Halim
JHR


Top-5: U10 GIRLS
U10 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Chua Jia-Tien
PNG
2nd:
Nurul Farhana Halim Shuhaimi
JHR
3rd:  
Zainoor Ikmal Maisarah Mohd Noor
SEL
4th:  
Khaw Ker Shean              
PNG

Top-10: U10 BOYS
U10 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Wong Yinn Long
PNG
2nd: 
Tan Jun Ying
PNG
3rd
Ryan Chan Yi Meng
PNG
4th: 
Fahim Al-Faqeh Saleh
SEL

Top-5: U12 GIRLS
U12 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nithyalakshmi Sivanesan
NS
2nd:
Teh De Zen
PNG
3rd:  
Nur Faqihah Aminuddin
SEL
4th:  
Mok Shu Zing
KL

Top-10: U12 BOYS
U12 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Tan Yong Zhao
KL
2nd: 
Teh De Juan
PNG
3rd
Emir Rusyaidi Ahmad Nazari
SEL
4th: 
Amier Hamzah Mohd Zuhri
KL

Top-10:  U14 GIRLS
U14 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nur Najiha Azman Hisham
SEL
2nd:
Tan Li Ting
KL
3rd:  
Camilia Johari
KL
4th:  
Rosamund Koo Wei Xin
KL

Top 10:  U14 BOYS
U14 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Willliam Lee Kah Howe
PNG
2nd: 
Cheong Jie Yao
SEL
3rd
Shreyes Subramaniam
PAH
4th: 
Dilwan Ding Tze-How
KL

Top-5: U16 GIRLS
U16 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nur Nabila Azman Hisham
SEL
2nd:
Hoh Tjin Hui
PNG
3rd:  
Tang Kar Khei
PNG
4th:  
Natasha Kavina Sundra Rajoo
KL


U16 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Roshan Singh Ajeet Singh
SEL
2nd: 
Albert Ang Keliang
KL
3rd
Liew Ken Yew
KL
4th: 
Low Hong Jin
KL


U18 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Sarika Subramaniam
PHG
2nd:
Hoh Tjin Li
PNG
3rd:  
Olivia Madhavan
KL
4th:  
Nur Farihah Aminuddin
SEL

Top-10:  U18 BOYS
U18 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Wong Jianwen
KL
2nd: 
Muhd Nabil Azman Hisham
SEL
3rd
Fong Yit San
PRK
4th: 
Yeap Eng Chiam
KL

------------------------------------------------------------------------------

 Kelantan's Contingent
 ------------------------------------------------------------------------------

Dimaklumkan, Penyertaan Kejohanan ini adalah yang  Kedua tertinggi   iaitu seramai 431 pemain daripada 11 negeri iaitu Sarawak, Kelantan, Trengganu, Pahang, Johor, Melaka , Negeri Sembilan, Kuala Lumpur, Selangor ,Perak,  dan Penang.  Kontingen yang terbesar  adalah daripada Kuala Lumpur dan Selangor. Syabas diucapkan kepada pemain yang hadir

Saya difahamkan, Persatuan Catur Negeri Pulau Pinang telah menghantar 1 bas seramai 50 pemain menyertai Kejohahanan National Age-group juga daripada Persatuan Catur Negeri Kelantan yang menghantar 1 bas seramai 34 orang pemain catur.  Sokongan daripada ahli Gabungan Negeri amat kami hargai.

 
Kepada pemain yang berjaya dikejohanan NAG 2012, MCF mengucapkan syabas dan mereka juga berpeluang mewakili negara di kejohanandi peringkat antarabangsa mengikut criteria Pemilihan MCF iaitu;

1.     Malaysia Vs Singapore  Chess Challenge 2012

2.     ASEAN + Age Group Championship ( 10 – 20 June 2012), Hue Vietnam

3.     Asian Youth Chess Championship ( 23-30 June 2012 ),  Sri Lanka

4.     World Youth Championship (7-19 Nov 2012), Maribor, Slovenia

Thursday, March 29, 2012

PENGUMUMAN KHAS ; 750 YEARS MELAKA INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2012


INVITED PLAYERS BASED ON MERIT

WOMEN
NATIONAL WOMEN MASTERS (NWM) WINNERS SINCE YEAR 2000

2011                WCM Nur Nabila Azman Hisham
2010                WCM Fong Mi Yen
2009                NWM Tan Li Ting
2008                WFM Alia Anin Azwa Bakri
2007                WCM Nur Shazwani Zullkafli
2000- 2006      WIM Siti Zulaikha Foudzi
TOP 5 WOMEN IN FIDE ACTIVE LIST (CURRENT)

1.         WCM Nur Shazwani Zullkafli
2.         WCM Nur Nabila Azman Hisham
3.         WFM Alia Anin Azwa Bakri
4.         NWM Khairunnisa Wahidduddin
5.         NWMNurul Huda Wahidduddin
      

TOP  5 WOMEN IN NATIONAL RATING ACTIVE LIST (CURRENT) GIRLS 
1.         Alia Anin Azwa Bakri-G 1809
2.        
Tan Li Ting-G 1791
3.        
Camilia Johari-G 1748
4.        
Nur Nabila Azman Hisham-G 1730
5.        
Nur Najiha Azman Hisham-G 1722
TOP 5 NATIONAL CLOSE (WOMEN)  2011
  1. WCM Nur Nabila Azman Hisham
  2. WFM Nur Najiha Hisham
  3. WFM Fong Mi Yen
  4. NWM Tan Li Ting
  5. Azhar Puteri Rifqah Fahada
TOP 5 GIRLS NATIONAL JUNIOR  MASTER 2011 
1.       WCM Nur Nabila Azman Hisham
2.       WFM Nur Najiha Hisham
3.       Camilia Johari
4.        Saleh Anis Fariha
5.         Azman Nur Sabrina Aliya
 TOP 4 NAG 2012 :  14/ 16 / 18  GIRLS

U14 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nur Najiha Azman Hisham
SEL
2nd:
Tan Li Ting
KL
3rd:  
Camilia Johari
KL
4th:  
Rosamund Koo Wei Xin
KL
U16 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Nur Nabila Azman Hisham
SEL
2nd:
Hoh Tjin Hui
PNG
3rd:  
Tang Kar Khei
PNG
4th:  
Natasha Kavina Sundra Rajoo
KL
U18 GIRLS 
NAME
STATE
Champion
Sarika Subramaniam
PHG
2nd:
Hoh Tjin Li
PNG
3rd:  
Olivia Madhavan
KL
4th:  
Nur Farihah Aminuddin
SEL

NAG 2012 : GIRL U12 - CHAMPION

Champion
Nithyalakshmi Sivanesan
NS

----------------------------------------------------------------

MEN

NATIONAL MASTERS (NM) WINNERS SINCE YEAR 2000

2011                NM Lim Zhuo Ren
2010               
NM Tan Khai Boon
2009                NM Evan Timothy Capel
2008                NM Edward Lee Kim Han
2007                NM Zarul Shazwan Zullkafli
2005                NM Marcus Chan
2004/2003       FM Nicholas Chan     
2002                FM Wong Zi Jing
2001                NM Ronnie Lim Chuin Hoong
2000                NM Ng Tze Han 

TOP 10 MEN IN FIDE ACTIVE LIST (CURRENT)

NO
NAME
RATING
1
2378
2
Mas, Hafizulhelmi
2377
3
2354
4
2317
5
2297
6
2287 
7
2204
8
Chia, Soon-Keat
2186 
9
2172
10
2171 

TOP 10 NATIONAL CLOSE   2011

NO
NAME
1
Lim Zhao Ren
2
Subramaniam Sumant
3
IM Liew Chee-Meng-Jimmy
4
Fong Yit Ho
5
Yeap Eng Chiam
6
Loo Swee Leong
7
Fong Yit San
8
Lee Kah Meng Elgin
9

10



TOP  10 MEN IN NATIONAL RATING ACTIVE LIST (CURRENT) BOYS
Top 10 Overall (Jan 2012)
0001
2313
0002
2254
0003
2250
0004
2243
0005
2235
0006
2229
0007
2193
0008
2181
0009
2169
0010
2163

Top 10 Junior Chess Players Jan 2012
0001Yeoh Li Tian1997
0002Lim Zhuo Ren1991
0003Evan Timothy Capel1989
0004Wong Jianwen1987
0005Anas Nazreen Bakri1984
0006Yeap Eng Chiam1979
0007Elgin Lee Kah Meng1955
0008Edward Lee Kim Han1954
0009Fong Yit San1942
0010Sumant Subramaniam 1937

Top 10 NATIONAL  JUNIOR 2011
1.      1.  NJM Azman Hisham Muhd Nabil
2.      2.  Ajeet  Singh Roshan
3.      3.  The Eu Wen Aron
4.      4.  The Wee Zhun
5.     5.   Siew Kit-Tze Mark
6.      6.  Low Jun Jian
7.      7.  Yat Guo Jie
8.      8.  Lim Chuin Khai
9.      9.  Yee Jian Yang
10. 10.  Lim Ming Xian

TOP 4 NAG 2012 :  14 / 16 / 18  BOYS

U14 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Willliam Lee Kah Howe PNG
2nd: 
Cheong Jie Yao SEL
3rd
Shreyes Subramaniam PAH
4th: 
Dilwan Ding Tze-How KL
U16 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Roshan Singh Ajeet Singh
SEL
2nd: 
Albert Ang Keliang
KL
3rd
Liew Ken Yew
KL
4th: 
Low Hong Jin
KL
U18 BOYS
NAME
STATE
Champion:  
Wong Jianwen
KL
2nd: 
Muhd Nabil Azman Hisham
SEL
3rd
Fong Yit San
PRK
4th: 
Yeap Eng Chiam
KL

NAG 2012 : OPEN  U12 - CHAMPION

Champion:  
Tan Yong Zhao
KL

 ------------------------------------------------------------

ENTRY FEES


FIDE
RATING
ENTRY FEES  (RM)
DISCOUNT 50% (RM)
MELAKA CHALLENCERS EVENT
FIDE RATED
100.00
50.00

UNRATED
120.00
60.00


FIDE
RATING
ENTRY FEES  (USD)
DISCOUNT 50% (USD)
MELAKA INTERNATIONAL EVENT
2300 -2399
50.00
25.00

2200-2299
75.00
37.50

2000-2199
100.00
50.00

Below 2000
125
62.50

Please email :
MELAKA CHALLENCERS EVENT
Najib A Wahab :(email: najib.wahab@chess-malaysia .com)

MELAKA INTERNATIONAL EVENT : Invited Player based on Merit
 Gregory Lau017 2898215 (e-mail: msianchess2010@gmail.com) 
 Haslindah Ruslan : 019 2069605 (email: haslindahr@yahoo.com)

This offer with payment valid until closing date: 13hb April 2012 (FRIDAY)