Sunday, May 29, 2011

MAJLIS SUKAN UNIVERSITI MALAYSIA (MASUM) - CATUR : 18 - 30 June 2011


Logo  (MASUM)

Event:  KARNIVALSUKAN MASUM - CATUR

Venue:  University Putra Malaysia
Date:  18 – 30 Jun 2011,UPM

Format:  Team
              Men ( 6 Player) + 6 (Women)

PDF Takwim MASUM ; Click Here

Women participant: Chess MASUM 2011

Winners & Results Karnival Sukan Masum 2011

---------------------------------------------------------

Catatan Peribadi

Sukan MAKSUM  adalah penyertaan kejohanan catur paling nostalgia  buat saya. Saya telah menyertainya sebanyak tiga kali. Sebelumnya saya bermain Sukan hoki untuk 2 tahun berturut-turut mewakili Universiti Teknologi Malaysia (UTM) iaitu di USM dan di UPM.  Pada tahun 1991 saya telah menukar bidang sukan memandangkan sukan hoki memerlukan masa latihan yang lebih commitment, Energy dan  bermain secara berpasukan. Memandangkan saya di final year, saya memilih untuk cuba mewakili UTM dengan sukan catur.  Menakjubkan, tanpa 'teori opening' semasa pemilihan saya telah mengalahkan ramai pemain elite team lelaki dan secara automatik saya diserapkan dalam pasukan utama.  Pada masa itu rasanya MASUM 6 lelaki  + (1 perempuan + 1 reserve).


Semasa Kejohanan MASUM pertama kali saya berjumpa En Saprin Sabri (Mewakili UKM) dan Audrey Wong (UKM) dan En Maliki Mohamad daripada (ITM). Sejak detik itu pada tahun berikutnya UTM telah menjadi TEAM TERBAIK UNIVERSITI di  Kejohanan Merdeka di Wisma Putra.   Semenjak itu saya mula TERJEBAK dan menyertai Kejohanan Catur di Shah Alam & Kuala Lumpur.  Sweet Moment!!

Friday, May 27, 2011

CATUR - MSSM 2011 - PENANG ( 1 - 5 JUN 2011)

Logo MSSM
Majlis Sukan Sekolah2 Malaysia, ditubuhkan semenjak 1958
 

Flamingo Hotel Penang
Deluxe Hillview
Form MYR 199


Takwim MSSM 2011Click here

CUTI PERTENGAHAN TAHUN
Kedah, Kelantan dan Terengganu (27 Mei hingga 11 Jun 2011)
Lain-Lain (28 Mei hingga 12 Jun 2011)

BIL
SUKAN
TARIKH
PENGELOLA

Tarikh Lapor Penyesuaian gelanggang /
Klinik Pengadil
Hari Pertandingan

21 Catur ( LP – B12/15/18 ) 30 Mei 31 Mei 1 -5 Jun (5 hari) P.Pinang


 http://3.bp.blogspot.com/-F8yea-EayiE/TdpjtQ35XBI/AAAAAAAAA5g/r6iXOg5wXoo/s1600/1kursus%2BSA.jpg

Kursus Arbiter MSSM 2011Hotel Paradise Pulau Pinang 18-21 Mei 2011

En Gregory Lau, MCF Secretary  (sit  - five from right) 

  Photo from Chess Perlis 

 

Keputusan Kejohanan Catur MSSM 2010
Tarikh : 6-11 Jun 2010
Tempat : Putra Palace Hotel, Perlis

Perempuan; (Perseorangan)

12 TKB
Emas: Selangor :  WFM Nur Najiha Azman Hisham
Perak:Selangor :  Puteri Rifqah Fahada Azhar
Gangsa: Pulau Pinang : Teh Deh Zen

 http://1.bp.blogspot.com/_Lg9dDjjlWAo/TB2jqR-Y9dI/AAAAAAAAAhA/kiDzXsbQIqI/s1600/pu12.JPG

15 TKB
Emas:Selangor :  Amira Syamina Zulkafli
Perak:Selangor :  WCM Nur Nabila Azman Hisham
Gangsa:W. Persekutuan : Pavitranayagi a/p Jayamurthy

http://3.bp.blogspot.com/_Lg9dDjjlWAo/TB2kLa3SZtI/AAAAAAAAAhI/ebB_HkjTlb8/s1600/pu15.JPG


18 TKB
Emas: Melaka : WFM Alia Anin Azwa Bakri
Perak:W. Persekutuan : Olivia Madhavan
Gangsa:Perak : WFM Fong Mi Yen
http://4.bp.blogspot.com/_Lg9dDjjlWAo/TB2kP6yZepI/AAAAAAAAAhQ/9cC3m6U6N3Q/s1600/pu18.JPG

PEREMPUAN;(Berpasukan)

12 TKB
Emas: Pulau Pinang
Kelly Lim Pei Ying, Chuah Yi Ning, Tan Jia Yun, Khaw Ker Lee
Perak: Selangor :
Gangsa: W. Persekutuan

http://2.bp.blogspot.com/_Lg9dDjjlWAo/TB2lgREt25I/AAAAAAAAAhw/uVfvfnd5gAE/s1600/team+u+12+p.JPG 

15 TKB
Emas: Pulau Pinang: Hoh Tjin Li, Tang Kar Khei, Ng Jing Jia, Hoh Tjin Hui
Perak: Kelantan :
Gangsa: Kedah :

http://1.bp.blogspot.com/_Lg9dDjjlWAo/TB2loYo4ILI/AAAAAAAAAh4/uJQzABc3gsY/s1600/team+u+15+p.JPG 

18 TKB
Emas: Johor :
Perak: W. Persekutuan :
Gangsa:Selangor
:

 http://2.bp.blogspot.com/_Lg9dDjjlWAo/TB2l2gssHrI/AAAAAAAAAiA/_FgyBfn7K5o/s1600/team+u+18+p.JPG

 





Thursday, May 26, 2011

26th SEA Games 2011 : Official Website & Technical Handbook

Blindfold match Topalov vs Polgar

Photo from Chessbase
B.1  CATEGORIES
There will be 9 events:
Individual Standard Chess (Men)
Individual Standard Chess (Women)
Individual Rapid Chess  (Men)
Individual Rapid Chess (Women)
Individual Blitz Chess  (Men)
Individual Blitz Chess   (Women)
Standard Chess (Mixed Pair)
Blindfold Individual Rapid Chess (Men)
Individual Asean-Chess (Men)



B.2PARTICIPANTS
The Number of participants from each country are as follow:
Women Individual Standard Chess    : 1 Person
Men Individual Standard Chess         : 1 Person
Women Individual Rapid Chess         : 2 Person
Men Individual Rapid Chess              : 2 Person
Women Individual Rapid Chess         : 2 Person
Men Individual Rapid Chess              : 2 Person
Women Individual Blitz Chess            : 2 Person
Men Individual Blitz Chess                 : 2 Person
Mixed Pair Standard Chess                : 2 Person
                                                         ( 1 pair - 1 man & 1 Women)
Men Blindfold Individual Rapid Chess : 2 Person 
Men Individual Asean-Chess              : 1 Person

A Player is entitled to participate in only 2 events
Total Players  : Maximum 15 Persons
Official           : Maximum  5 Persons



B.4 VENUE
YAYAKARTA HOTEL Palembang - Indonesia


B.5  TIME CONTROL
Standard Chess   :  90 minutes with 30 seconds increment
Rapid chess        : 25 minutes with 10 seconds increment
Blitz chess          : 3 minutes with 2 seconds increment

More Info: Click SCF

SEA Games official website launch by  Rita Subowo, Chairman of the National Committee of INASOC,
 Official Seagames 2011 Website: Click Here


Malaysian Selection Event details
Malaysia Sea Games Selection Men- & Women 
Selection Event - Tournament Rules
Result top 4 Selection event Sea games 2011

Wednesday, May 25, 2011

27 Malaysian Player Participant - ASEAN Age Group, Tarakan, Indonesia (12 - 21 June 2011)

 http://2.bp.blogspot.com/-aYNMf3cXfac/TcqU6jY6CoI/AAAAAAAAA0c/hpIGaJUMFuk/s1600/ignatius+leong.jpg
Welcome to Tarakan!!! from Mr. Ignatius Leong
President ASEAN Chess Confideration
 Photo from: PERCASI
No Group Name

1    G8     Chua Jia-Tien
2    G8     Nur Faiqah Aminuddin
3    G10   Teh De Zen
4    G10   Teh Ming Min
5    G10   Nur Islamurni Yahaya
6    G10   Puteri Munajjah Az Zahra Azhar
7    G12   Nur Sabrina Aliya Asman
8    G12   Nur Faqihah Aminuddin
9    G12   Nurul Aina Akbar Rohizan
10  G12   Puteri Rifqah Fahada Azhar
11  G14   Tan Li Ting
12  G14   Camilia Johari
13  G14   Anis Fariha Saleh
14  G16  Amira Syahmina Zullkafli
15  G20  Nur Nabila Azman Hisham

16  O8   Tan Jun Ying
17  O8   Ng Shi Yang
18  O8   Muhammad Faqih Aminuddin
19  O8   Teh De Yong
20  O10 Teh De Juan
21  O12 Afiq Mohd Jamil
22  O12 Ahmad Afiq Adzly Rosli
23  O12 Teoh Ern Sheng
24  O12 Mohd Noor Azman Mohd Noor
25  O14 Muhammad Nuriman Yahaya
26  O14 Arif Mohd Jamil
27  O14 Harleiff Hanif

Note:
  • The biggest number of contingent by MCF :  27 Players
  • 1st time Girls Player more than Boys (15G vs 12B)
  • 1st time more team player(2@3 player for a team) : 4 team Girls, 3 teams Boys
  • 1st time Girls U14 play Under 20: WCM Nur nabila Azman Hisham
(Regulation 5.4b: The IM/WIM titles are awarded for the ASEAN U20 Category)


 

Zone 3.3 Individual Chess Championships (Open and Women)

tagaytay
Tagaytay City, Philippines

Date: 23-31 May 2011

Venue:  Tagaytay City, Philippines

Zone 3,3 Info - Click here

Chess-result - Click here

FIDE info - Click here

Schedule:
23rd May after 1200 noon Arrival

24th May 11:00 Technical Meeting
15:00 Opening Ceremony
1600-2100 Round 1

25th May 1000-1500 Round 2
1700-2200 Round 3

26th May 1700-2200 Round 4

27th May 1000-1500 Round 5
1700-2200 Round 6

28th May 1600-2100 Round 7

29th May 1600-2100 Round 8

30th May 1000-1500 Round 9

1800 Closing Ceremony


No.

Name
FED
Rtg
1
IM
SIN
2423
2
wgm
INA
2362
3
WGM
VIE
2338
4
WGM
VIE
2328
5
WGM
VIE
2325
6
WGM
MGL
2313
7
WIM
VIE
2309
8
WIM
VIE
2221
9
WIM
VIE
2220
10
WFM
PHI
2203
11

MGL
2159
12
WCM
MGL
2154
13

VIE
2117
14
WCM
INA
2106
15
WFM
PHI
2071
16
WIM
PHI
2040
17
WFM
INA
2039
18
WFM
INA
2035
19

PHI
2035
20

PHI
2015
21

MGL
2012
22

PHI
2011
23
WFM
INA
1994
24
WFM
SIN
1955
25

INA
1955
26
WCM
INA
1919
27

INA
1915
28

PHI
1902
29
WFM
SIN
1874
30

SIN
1869
31

PHI
1830
32

MGL
1801
33

PHI
0
34

INA
0
35

INA
0
36

INA
0

Monday, May 23, 2011

Sabah Kaamatan Chess Open 2011


View Image
Grand Borneo Hotel, Sabah


Date: 29th May 2011

Venue: Grand Borneo Hotel, 1Borneo

Register : Detail click: Persatuan Catur sabah

Games:  8 games (25 minutes)

Limited: 100 participants

KEJOHANAN CATUR RAPID DAN BLITZ TERBUKA - MELAKA

Stadium Hang Jebat, Krubong, MELAKA

KARNIVAL JOMGEMPAU 2011

Date:  28 Mei 2011

Venue:  Zon C Stadium Hang Jebat, Krubong , MELAKA

Games:  Rapid ( 25 minutes) & Blitz ( 5 minutes)

Entry Fees:  RM 30 Rapid (Champion RM500)
                   RM 15 Blitz (Champion RM 250)

Contact:   Khairi Jansar (019 391 4349), Zairol (011 15403582)

Closing : 24th may 2011




Result Top-10 Girls: Asian Youth Chess Championship 2011 ; 4th TEH DE ZEN (G10) & 6th TAN LI TING (G14)


Malaysian Chess Players:
Top Row :Tan Jun Feng(O16), Siew Kit-Tze Mark(O18), Wong Jianwen(O16), Ajeet Singh Roshan(O14), Subramaniam Sarika(G16),
Middle Row :Wong Yinn Long(O10), Teh De Juan(O10), Nithyalakshmi Sivanesan(G12), Goh Jia Yi(G8), Tan Li Ting(G14), Chua Jie-Tien(G8), Lau Chuey Theng Adele(G18),
Bottom Row : Tan Jun Ying(O8), Tan Yong Zhao(O12), Teh De Zen(G10), Teh Ming Min(G10)

Asian Youth Chess Championship 2011- Girls Under 10
Player overview for MAS
SNo Name                        Rtg   FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. Group
15 Siew Kit-Tze Mark      1978 MAS 0 1 0 1 0 0 1 ½ 0 3.5 17 O18
12 Wong Jianwen              1981 MAS 1 0 ½ 0 0 1 0 0 1 3.5 19 O16
17 Tan Jun Feng                1896 MAS 0 1 0 ½ 1 0 1 0 1 4.5 16 O16
16 Ajeet Singh Roshan      1856 MAS 0 1 1 0 1 0 ½ ½ 0 4 21 O14
29 Tan Yong Zhao                   0 MAS ½ 1 0 1 0 ½ 1 0 0 4 22 O12
11 Teh De Juan                 1685 MAS 1 0 ½ ½ 1 0 1 ½ 0 4.5 15 O10
12 Wong Yinn Long          1672 MAS 1 1 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ 4.5 13 O10
16 Tan Jun Ying                       0 MAS 1 0 0 0 1 1 1 0 0 4 11 O8
20 Lau Chuey Theng Adele     0 MAS 0 0 0 1 0 0 0 1 0 2 21 G18
15 Sarika Subramaniam    1672  MAS 0 1 1 0 ½ 0 0 1 0 3.5 18 G16
6 Tan Li Ting                     1827 MAS 1 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 1 5.5 6 G14
6 Nithyalakshmi Sivanesan 1687 MAS 1 0 ½ ½ 1 0 1 ½ 0 4.5 12 G12
13 Teh De Zen                         0 MAS 1 0 1 1 1 0 ½ 1 ½ 6 4 G10
14 Teh Ming Min                     0 MAS 1 0 0 1 1 0 1 0 0 4 12 G10
8 Chua Jia-Tien                       0 MAS 0 1 0 0 0 1 1 1 0 4 14 G8
10 Goh Jie Yi                          0 MAS 1 0 0 1 1 0 0 0 1 4 15 G8

----------------------------------------------------------------------------------

  GIRLS UNDER 10
 Top Row: Palaming Regyne(PHI), Tin Ruiqi(SIN), Yapa BAS(SRI), Tarini Goyal(IND), Bansi Prathima M.(IND), Teh De Zen(MAS), Teh Ming Min(MAS), Fernando E Roshana N L(SRI),  
Bottom Row: Hashemi Seyedehfatemeh(IRI), Mairambekova Aiperi(KGZ), Guirhem Fiona Geeweneth(PHI), Bidhar Rutumbara (IND), Bui Thanh Nha Truc(VIE), Le Thuy An(VIE), Usmonova Zebo(UZB)


IMG_2811
 TEH DE ZEN 
 Photo from subicchess.blogspot.com


Final Ranking after 9 Rounds





Rk. Name FED Rtg Pts.  TB1 TB2 TB3
1 Bidhar Rutumbara  IND 1669 7.5 1 44 40
2 WCM Tarini Goyal  IND 1607 7.5 1 44 40
3 Bansi Prathima M  IND 1690 7.5 1 43 39
4 Teh De Zen  MAS 0 6 0 45 41
5 Le Thuy An  VIE 1574 5.5 0 45 41
6 Tin Ruiqi  SIN 0 5 0 35 33
7 Yapa Binudi Senarath  SRI 0 5 0 33 31
8 Hashemi Seyedeh Fatemeh  IRI 1654 4.5 0 43 41
9 Usmonova Zebo  UZB 0 4.5 0 36 34
10 WCM Bui Thanh Nha Truc  VIE 0 4.5 0 30 28
11 Docena Jesca  PHI 0 4 0 47 43
12 Teh Ming Min  MAS 0 4 0 43 39
13 Palaming Regyne  PHI 0 4 0 41 38
14 Le Thi Nhu Quynh  VIE 0 4 0 32 30
15 Guirhem Fiona Geeweneth  PHI 0 2.5 1 34 32
16 Mairambekova Aiperi  KGZ 0 2.5 1 32 30
17 Fernando E Roshana N L  SRI 0 2.5 1 30 28










 GIRLS UNDER 14
Top Row: Jargalmaa Sarantuya(MGL),Tohirjonova Guiruhbegim (UZB),Ganbaatar Saikhanzaya(MGL), Vu Thi Dieu Ai(VIE), Dao Thi Lan Anh (VIE), Fuerte Mary Joyce (PHI), Narenthran Savithri(AUS)  
Middle Row: Patricks Anastasia(INA), Tan Li Ting (MAS),Bakshi Rutuja(IND), Mahalakshmi M.,(IND), Monnisha G. K.(IND), Srija Seshadri(IND),Derakhshani Dorsa(IRI)
Bottom Row: Kahanda Ids(SRI), Membrere Merlene(PHI), Mirano Mira(PHI), Chankamie MKT(SRI)

IMG_2872
TAN LI TING vs Derakhshani Dorsa (Iran)
 Photo from subicchess.blogspot.com


Final Ranking after 9 Rounds





Rk. Name FED Rtg Pts.  TB1 TB2 TB3
1 WFM Monnisha Gk  IND 1868 7.5 0 44 40
2 Derakhshani Dorsa  IRI 1921 7 0 45 41
3 WFM Mahalakshmi M  IND 1875 6.5 0 45 41
4 WFM Srija Seshadri  IND 1889 6 0 45 41
5 Bakshi Rutuja  IND 1817 5.5 0 45 41
6 Tan Li Ting  MAS 1826 5.5 0 42 39
7 Canape Ynna Sophia  PHI 0 5 1 45 42
8 Saikhanzaya Ganbaatar  MGL 1783 5 0 34 31
9 Patricks Anastasia  INA 0 4.5 0 39 36
10 Tohirjonova Guiruhbegim  UZB 1790 4.5 0 39 36
11 Mirano Mira  PHI 0 4.5 0 37 34
12 Jargalmaa Sarantuya  MGL 1801 4.5 0 36 33
13 WFM Dao Thi Lan Anh  VIE 1785 4.5 0 31 29
14 WFM Vu Thi Dieu Ai  VIE 1832 4 1 39 36
15 Kahanda Ids  SRI 1583 4 0 33 31
16 Membrere Merlene  PHI 0 3.5 0.5 36 33
17 Chankamie MKT  SRI 0 3.5 0.5 35 32
18 Fuerte Mary Joyce  PHI 0 3 0 29 26
19 Narenthran Savithri  AUS 1748 1.5 0 36 33
20 Samudin Elina  KGZ 0 0 0 26 25










IMG_2789

Inspiring motivate from Head of Delegation: Mr Yeap
 Photo from subicchess.blogspot.com

Attach Info: click here

Andrew; subicchess.blogspot.com